'.
Blog

Blog

Jak zacząć przygodę z kosmetykami naturalnymi
24 wrz 2021
Jak zacząć przygodę z kosmetykami naturalnymi

Od czego zacząć swoją przygodę z naturalnymi środkami, aby nie popaść w zakupowy szał? Jak wybrać producenta kosmetyków naturalnych?

Terapia szokowa

Praktykowanie nowej strategii dbania o ciało należy zacząć od pozbycia się wszystkich konwencjonalnych preparatów zawierających niechciane składniki. Inaczej stosowanie naturalnych środków może długo nie przynieść oczekiwanych rezultatów. Kosmetyków nie należy koniecznie wyrzucać - można oddać je mamie lub przyjaciółce, ewentualnie wystawić na grupie wymian, jakie coraz prężniej działają w mediach społecznościowych.

Metoda małych kroczków

Stosowanie naturalnych kosmetyków warto zacząć od przetestowania tych, które są aplikowane bezpośrednio na skórę. Mowa tutaj o kremach, balsamach, tonikach, mleczkach do twarzy i innych niezbędnych składnikach porannej i wieczornej pielęgnacji. W celu znalezienia preparatu idealnego poleca się zakup produktów w niewielkich pojemniczkach. Pozwoli to przetestować kilka opcji za relatywnie niską cenę, zanim zdecydujemy się na zakup produktu w jego pełnowymiarowej wersji. Jest to opłacalne również ze względu na fakt, że kosmetyki naturalne mają dość krótką datę przydatności - w końcu są najczęściej produkowane bez użycia konserwantów lub z dodatkiem jedynie naturalnych środków konserwujących.

Jedna linia kosmetyków

Przygodę z naturalną pielęgnacją warto rozpocząć od stosowania serii kosmetyków należących do jednej linii tego samego producenta. W ten sposób można mieć większą pewność co do ich efektywnego działania.

Sprawdzanie składu

Bez względu na to, jak reklamowany jest dany produkt, zawsze warto sprawdzać jego skład. Może się bowiem okazać, że substancja aktywna znajduje się na ostatnim miejscu na liście składników. Wówczas szanse na jej efektywne działanie są dość niskie. Sprawdzanie składu pozwala również upewnić się co do tego, że faktycznie nie zawiera on niechcianych składników. Ma to szczególne znaczenie dla osób, które starają się unikać na przykład kosmetyków zawierających substancje pochodzenia zwierzęcego. Jakość preparatu można sprawdzić, używając na przykład aplikacji w telefonie.