'.
Blog

Blog

Kosmetyki dla mężczyzn - czym się charakteryzują?
04 lut 2021
Kosmetyki dla mężczyzn - czym się charakteryzują?

Współcześni mężczyźni spędzają tyle samo czasu na dbaniu o swój wygląd, co kobiety - nie ma się czemu dziwić. Cechą charakterystyczną wzorców kulturowych i kanonów piękna jest to, że się zmieniają.

Uzyskanie takiego efektu nie jest jednak łatwe. Na zdrowie i wygląd wpływają szkodliwe czynniki zewnętrzne, takie jak zanieczyszczenia powietrza, stres czy intensywne tempo życia. Mężczyznom zdecydowanie trudniej jest przywrócić miękkość i elastyczność skóry w porównaniu do kobiet, ze względu na cechy fizjologiczne. Dlatego też, produkty kosmetyczne dla mężczyzn zasadniczo różnią się od damskich. Na czym polegają te różnice i czym powinny charakteryzować się dobre kosmetyki dla mężczyzn? Odpowiadamy w dzisiejszym artykule.

Czym powinny charakteryzować się kosmetyki dla mężczyzn?

Kosmetyki dla mężczyzn powinny zawierać przede wszystkim nawilżacze, emolienty oraz przeciwutleniacze. Z reguły krem do twarzy dla mężczyzn ma w swoim składzie również substancje biologicznie czynne, które wnikają głęboko w skórę.

Kremy i żele do golenia powinny mieć właściwości antyseptyczne i łagodzące, których zadaniem jest pomoc w regeneracji oraz chłodzeniu uszkodzonej skóry. Niestety, nie ma jednego produktu, który pomoże w rozwiązaniu wszystkich problemów. Ważne jest, aby do pielęgnacji podejść w sposób łączony, polegający na jednoczesnym stosowaniu kilku produktów o odpowiednim składzie.

Kluczowe produkty i ich składniki, po które należy sięgać

  • Balsam po goleniu - jest niezbędny dla każdego mężczyzny. Proces golenia usuwa nie tylko owłosienie, ale także wierzchnią warstwę skóry, co sprawia, że staje się wrażliwa i delikatna. Należy ją ukoić, schłodzić i nawilżyć. Kosmetyk powinien być dostosowany do rodzaju skóry oraz nie zawierać alkoholu.
  • Żel oczyszczający - jeszcze kilka lat temu zakładano, że mężczyzna może myć twarz zwykłym mydłem, ponieważ jego skóra jest grubsza, niż skóra kobiety. To oczywiście nieprawda. Mydło w kostce nie tylko wysusza twarz, ale także pozostawia osad, co sprawia, że skóra jest bardziej wrażliwa i podatna na stany zapalne.
  • Krem nawilżający - jest wiele czynników, które mogą zwiększać wrażliwość skóry: wiatr, golenie czy temperatura. Krem nawilżający może pomóc wyeliminować dyskomfort, uczucie ściągnięcia i częste stany zapalne.
  • Szampon przeciw wypadaniu włosów - wielu mężczyzn boryka się z problemem wypadania włosów, nawet w bardzo młodym wieku. Obecnie na rynku pojawia się wiele produktów, w tym szampony do codziennej pielęgnacji, hamujące proces wypadania. Przykładowymi składnikami, których należy szukać w szamponach, są ekstrakty z chmielu, kory drzewa Muira Puama lub drzewa oliwnego.
  • Produkty anti-aging - produkty przeciwstarzeniowe należy dobierać bardzo ostrożnie. Warto zwrócić uwagę na skład - kosmetyki oparte na naturalnych składnikach są nie tylko skuteczne, ale również bezpieczne.