'.
Blog

Blog

Czym jest usługowa produkcja kosmetyków?
08 maj 2020
Czym jest usługowa produkcja kosmetyków?

Na czym to polega?

Firmy, takie jak nasza, oferują produkcję kosmetyków pod marką własną danego klienta. Jedną z największych zalet usługowej produkcji kosmetyków jest jej kompleksowość. Oznacza to, że obejmuje pełen proces wytwarzania produktu: od jego koncepcji po wypuszczenie na rynek. Salvena proponuje swoim klientom usługę, która zaczyna się od opracowania oryginalnej receptury lub sprzedaży którejś z gotowych. Na opracowaniu receptury i rozpoczęciu produkcji usługa ta jednak się nie kończy. W zależności od tego, w czym specjalizuje się firma oferująca usługową produkcję kosmetyków, mogą zostać stworzone unikalne receptury na kremy, szampony, balsamy do ciała czy inne kosmetyki. Firmy, takie jak nasza, starannie dobierają również surowce, które są niezbędne do wyprodukowania danego kosmetyku. Nie mniej starannie wybierają też technologię. W naszym parku technologicznym dysponujemy nowoczesną aparaturą, gwarantującą zachowanie najwyższych standardów produkcji. Na życzenie klienta mogą zostać stworzone również receptury kosmetyków naturalnych.

Od pomysłu do dystrybucji

Producent, który taką usługę oferuje, nie ogranicza się tylko do stworzenia receptury i wyprodukowania kosmetyku dla klienta. Firma, która na życzenie klienta, podejmuje się produkcji specjalnie dla niego danego kosmetyku zajmuje się także dobraniem dla niego odpowiedniego opakowania i etykiety. Oferuje również przeprowadzenie badań laboratoryjnych, których celem jest weryfikacja jakości i bezpieczeństwa produktu. Klient ma więc pewność, że otrzymuje produkt spełniający obowiązujące standardy, nadający się do używania przez konsumentów.

Usługowa produkcja kosmetyków to usługa skierowana do tych firm, które chcą zaistnieć na rynku kosmetycznym a które nie dysponują własnym parkiem maszynowym lub z uwagi na specyfikę swojej działalności chcą zlecać produkcję swoim podwykonawcom. Gałąź biznesu jaką jest produkcja kontraktowa kosmetyków cieszy się rosnącą popularnością. Zapewnia bowiem know-how oraz zaplecze technologiczne, potrzebne do kompleksowego wyprodukowania kosmetyku.