'.
Blog

Blog

Czym są suplementy diety?
23 sty 2020
Czym są suplementy diety?

Suplement diety, czyli co?

Kwestie te reguluje Ustawa o bezpieczeństwie żywności i żywienia z dnia 25 sierpnia 2006 roku. Według niej suplement diety to produkt, na który składają się substancje odżywcze. Jego zadaniem jest uzupełnienie codziennej diety. Stanowi skoncentrowane źródło takich substancji jak witaminy i minerały. Dostępny jest w formie, która pozwala na precyzyjnie dawkowanie. Ma więc postać tabletek, proszku, płynu bądź kapsułek.

O czym pamiętać przed zakupem suplementu diety?

Wiele osób sądzi, że jedynie niedobory witamin i substancji mineralnych są zagrożeniem dla zdrowia. Tymczasem okazuje się, że również ich nadmiar może nam zaszkodzić. Dlatego nigdy nie należy traktować suplementów diety jak produktów, po które można sięgać w dowolnej ilości. Każdy, kto przyjmuje już jakieś leki powinien przed rozpoczęciem stosowania suplementu diety skonsultować się ze swoim lekarzem lub zapytać o radę farmaceutę. Zawsze należy stosować suplementy diety zgodnie z podanym na opakowaniu dawkowaniem. Pozwoli to uniknąć sytuacji, kiedy przekroczymy dopuszczalną dawkę, narażając się na ewentualne skutki uboczne.

Co najczęściej znajduje się w suplementach diety?

Ich skład wynika w dużej mierze z uregulowań prawnych, o których wspomnieliśmy powyżej. Najczęściej sięgamy po suplementy diety z witaminami. Znajdziemy więc te z witaminą C, witaminą E, D a także dużą grupę suplementów z witaminami z grupy B. Coraz częściej kupujemy produkty zawierające rozmaite ekstrakty roślinne. Popularny jest wyciąg z pokrzywy, skrzypu polnego, a także zdecydowanie bardziej egzotycznych jagód acai.

Kiedy suplementy diety na pewno się przydadzą?

Wskazać można grupy osób, które powinny wspomóc swój organizm dobrym suplementem diety. Zalicza się do nich między innymi tych, którzy stosują restrykcyjne diety eliminacyjne. Wówczas suplementy diety są sposobem na to, aby uchronić organizm przed niedoborami. Poleca się je także wszystkim, u których występuje zwiększone zapotrzebowanie na składniki odżywcze. Są to między innymi osoby regularnie uprawiające wymagającą dyscyplinę sportową.

Suplementy diety to produkty, których skład nigdy nie jest przypadkowy. Są bezpieczne, jeśli tylko zażywa się je zgodnie z zaleceniami producenta.

Ze względu na olbrzymią popularność ich stosowania wśród Polaków rynek suplementów diety to również świetny pomysł na inwestycję biznesową. Marzysz o tym, by stworzyć własną markę suplementów? Chętnie Ci w tym pomożemy.