'.
Blog

Blog

Salvena - kontraktowa produkcja kosmetyków, wyrobów medycznych i suplementów diety
06 czer 2022
Salvena - kontraktowa produkcja kosmetyków, wyrobów medycznych i suplementów diety

Salvena - kontraktowa produkcja kosmetyków, wyrobów medycznych i suplementów diety

Rozmawiamy z panią Agnieszką, współwłaścicielką firmy.

Skąd się wzięła nazwa firmy? Co to znaczy Salvena?

Nazwa naszej firmy musiała być przede wszystkim kobieca, ponieważ dwie kobiety tworzą tą firmę. Kobieca znaczy miła i ciepła w odbiorze, otwarta na innych, kojarząca się z troską o zdrowie i bezpieczeństwo innych, twórcza, dzieląca się miłością i dająca życie. Te wszystkie cechy zawarte są w słowie SALVENA, bo:

SALUS to zdrowie, dobro, istnienie, bezpieczeństwo

SALVE oznacza "witaj", "bądź pozdrowiony"

VENUS to bogini miłości

WENA dawniej oznaczało naczynie wiodące krew ze wszystkich tkanek organizmu do serca. Dzisiaj to natchnienie twórcze, łatwość tworzenia, werwa, duch, zapał.

Jakie idee przyświecają działalności Salveny?

Naszym celem jest zapewnienie tworzenia produktów o jak najwyższej jakości, jak najbardziej skutecznych i bezpiecznych. W trosce o innych tworzymy więc receptury takich wyrobów, a następnie je wytwarzamy w naszym zakładzie, zapewniając bardzo wysoką jakość produkcyjną. Kierujemy się dbałością o każdy szczegół, starannością i rzetelnością. Nie ma dla nas rzeczy niemożliwych, są tylko trudniejsze, ale wykonalne. Patrzymy w przyszłość odważnie i odpowiedzialnie, stawiając przed sobą coraz bardziej ambitne zadania i wyzwania.

Do kogo skierowana jest oferta firmy Salvena?

Nasza oferta skierowana jest do każdego klienta, który pragnie wprowadzić na rynek swój produkt. Nasi klienci to bardzo duże firmy, ale również mniejsze podmioty oraz osoby prowadzące własną działalność. Każdego naszego klienta traktujemy wyjątkowo. Opracowujemy receptury i wytwarzamy produkty z kategorii wyrobów medycznych, suplementów diety i kosmetyków. Doradzamy zarówno w wyborze rodzaju składników, ich skutecznego stężenia w produkcie, ale również w doborze rodzaju opakowania i materiału drukowanego. Oczywiście główna nasza oferta to produkcja kontraktowa marek własnych. Każdy może więc znaleźć u nas to, czego potrzebuje - od pomysłu do realizacji.

Co wyróżnia markę Salvena na tle konkurencji?

Nasi Klienci mówią o nas: NAJLEPSI JAKOŚCIOWO, PERFEKCYJNI, PROFESJONALNI, ZAANGAŻOWANI, ATRAKCYJNI CENOWO, JEDYNI TACY NA RYNKU. Czy można coś więcej dodać? Jesteśmy bardzo oddani naszej pracy i produktom wytwarzanym w naszym zakładzie. Nie jesteśmy pośrednikiem między klientem a firmą wykonawczą. Mamy własny zakład produkcyjny, bardzo bogato i profesjonalnie wyposażony. Nasi pracownicy to wysoko wykwalifikowana kadra, z wieloletnim doświadczeniem. Produkujemy w certyfikowanych warunkach dla każdej kategorii produktów wymienionych wcześniej. Współpracujemy z dostawcami surowców i opakowań z całego świata, a te kontakty zapewniają bardzo atrakcyjne ceny zakupowe materiałów. Wszystko to daje gwarancję najwyższej jakości i atrakcyjności naszych usług. Doceniają to nasi klienci, zarówno ci stali jak, i ciągle rosnąca grupa nowych.

Co chciałaby Pani zmienić/ulepszyć w swojej firmie? Jakie są najbliższe plany wobec Salvena?

Rozwój jest bardzo ważny i nigdy nie można zakładać, że lepiej czy więcej się już nie da. Tak więc zawsze będę planować i działać w kierunku poszerzenia naszej oferty o nowe postacie produktowe, o dodatkowe wyposażenie technologiczne z tym związane. Może wkrótce pomyślimy o jeszcze większym zakładzie produkcyjnym, bo mimo obecnie dość dużej powierzchni, jaką posiadamy, jej zwiększenie pozwoliłoby jeszcze śmielej planować naszą przyszłość.

Czego życzy Pani marce Salvena?

Niech rośnie w siłę. Niech wzmacnia swoją pozycję w Polsce, jak i poza jej granicami. Niech jej rozwój nigdy się nie kończy. Życzę jej samych sukcesów, bo na nie ciężko pracuje i bardzo zasługuje.

Produkcja kosmetyków pod własną marką z Salvena

Choć nasza firma zlokalizowana jest w Skawinie w okolicach Krakowa, nic nie stoi na przeszkodzie, by realizować zlecenia na produkcję kosmetyków z całej Polski. Wśród naszych klientów znajdują się między innymi klienci biznesowi z Krakowa i Warszawy. W naszym zakładzie produkcyjnym posiadamy zaawansowany sprzęt oraz laboratorium badawcze, w którym każdy składnik kosmetyku, jak i produkt końcowy są testowane pod kątem jakości. O najwyższych standardach, według których pracujemy, świadczą liczne certyfikaty potwierdzające zarówno zgodność produkowanych kosmetyków z obowiązującymi normami, jak i realizację założeń wynikających z umowy z klientem.

Do pielęgnacji skóry twarzy i ciała, na dzień i na noc, dla kobiet i dla mężczyzn, dla seniorów i nastolatków, do cery suchej, wrażliwej, trądzikowej… Drogerie i punkty apteczne obfitują w kremy o rozmaitym przeznaczeniu. Świadczy to o niesłabnącej popularności tego rodzaju kosmetyku oraz zapotrzebowaniu na niego. Jeśli masz w planie inwestycję w produkcję kremów, firma Salvena chętnie przyjdzie Ci z pomocą.

Produkcja w naszej fabryce to nie tylko opracowanie receptury, ale także wsparcie w podjęciu decyzji o opakowaniu kremu i jego etykiecie. Znamy wymagania dotyczące etykietowania, wiemy także, jakie opakowania przykuwają uwagę konsumentów, przez co przyczyniają się do wzrostu sprzedaży produktu. Doradzając w kwestii opakowania, zwracamy uwagę na wygodę jego używania, kompaktowość (przydatną choćby wówczas, gdy w grę wchodzi noszenie kremu w damskiej torebce) a także estetykę, wliczając w to grafikę, czcionkę, użyte kolory. Możesz zamówić u nas między innymi krem w tubce, słoiczku, saszetce…

Dla każdego wytwarzanego produktu opracowywana jest dokumentacja zgodna z wymaganiami GMP oraz, na życzenie Klienta, prowadzone są badania stabilności i przeprowadzana jest walidacja procesowa. Wszystko po to, by oddać w Twoje ręce najwyższej jakości produkt, który pozwoli Ci zaistnieć i konkurować na rynkach kosmetycznych w Polsce i na świecie. Skontaktuj się z nami, by dowiedzieć się więcej o współpracy z Salvena, w tym poznać koszt produkcji kosmetyków na zlecenie w naszym zakładzie.

Produkcja wyrobów medycznych

Jesteśmy certyfikowanym producentem wyrobów medycznych, dlatego decydując się na współpracę, otrzymujesz gwarancję jakości i bezpieczeństwa. Działamy w oparciu o regulacje prawne dotyczące produkcji wyrobów medycznych, w tym ustawę z dn. 20 maja 2010 r. Dysponujemy stosownymi certyfikatami, które uprawniają nas do działania w tej branży. Pomagamy naszym zleceniodawcom w zorganizowaniu wszelkich formalności, dzięki którym ich produkt zostanie dopuszczony do obrotu. Uczestniczymy w procesach przygotowywania niezbędnej dokumentacji oraz wnioskowania do właściwych urzędów.

W trosce o bezpieczeństwo konsumentów oraz środowiska naturalnego, każdy produkt opracowujemy z zachowaniem najwyższych standardów jakości, zgodnych z międzynarodowymi regulacjami ISO. Jako producent wyrobów medycznych przeznaczonych do konsumpcji, stosujemy zasady Dobrej Praktyki Produkcyjnej (GMP). Troszczymy się zatem o jakość używanych składników, higienę pracy, kwalifikację dostawców, kontrolę jakości na każdym etapie produkcji. Zapraszamy do kontaktu celem poznania szczegółów współpracy.

Produkcja suplementów diety

Polacy znajdują się w czołówce społeczeństw najchętniej przyjmujących suplementy diety i zdających sobie sprawę z ich roli w organizmie. Nic więc dziwnego, że coraz więcej przedsiębiorców traktuje ten rynek jako obiecujące pole do inwestycji. Jeśli chcesz wytwarzać suplementy sygnowane własnym logo, ale brakuje Ci zaplecza w postaci specjalistycznej wiedzy czy parku technologicznego, trafiłeś doskonale! Salvena to producent, któremu warto zaufać.

Specjalizujemy się w kontraktowej produkcji suplementów diety w postaci syropów, kropli oraz spray’ów. Nie tylko przygotowujemy recepturę preparatu, ale planujemy cały proces wytwarzania produktu, wliczając w to zdefiniowanie wymagań jakościowych i wskazanie krytycznych punktów, a także wykonujemy próby technologiczne i opracowujemy pełną dokumentację. Naszym celem jest opracowanie produktu, który spełni oczekiwania klienta i rynku, uzupełniając asortyment sklepów i aptek w wartościowy preparat.