'.
Blog

Blog

Jak dbać o włosy latem?
31 sie 2021
Jak dbać o włosy latem?

Ochrona włosów latem

Lepiej zapobiegać niż (potem) leczyć, dlatego na samym początku sezonu wakacyjnego (choć zalecamy wprowadzanie tych praktyk już wcześniej) należy zadbać o właściwe zabezpieczenie fryzury przed skutkami promieniowania UV. Jest ono równie szkodliwe dla naszej skóry, co dla włosów. Należy zatem sięgnąć po preparaty ze składnikami chroniącymi przed nadmiernym wpływem światła. Warto szukać przede wszystkim szamponów i odżywek o właściwościach termoochronnych, wzmacniających oraz wygładzających. W ten sposób ochronimy łuskę włosa przed rozwarstwianiem się. Lato to również odpowiedni czas na delikatne wiązanie włosów.

Skóra głowy - warto o niej pamiętać

Ładny wygląd włosów często zależy od dobrej kondycji skóry głowy. Jeśli nie zapewnimy jej ochrony, regularnego oczyszczania i nawilżania, to pod wpływem promieni słonecznych może dojść do jej poparzenia, a także nadmiernego złuszczania. Do tego na skalpie mogą zbierać się związki i minerały z wody w basenie czy morzu. Warto więc od czasu do czasu przeprowadzić peeling tej części ciała. Jeśli mimo wszystko dojdzie do poparzenia skóry, wówczas pomocne będą wcierki z dodatkiem składników kojących.

Odpowiednie nawilżenie - zwróć uwagę na składniki dodane przez producenta kosmetyków

W upalne dni struktura włosa jest szczególnie podatna na utratę wilgoci. Żeby zapobiec nadmiernemu przesuszaniu się pasm, warto włączyć do pielęgnacji kosmetyki nawilżające. Należy szukać preparatów z dodatkiem aloesu, miodu lub gliceryny. Woda w środku włosa zostanie zatrzymana jedynie wtedy, gdy w formule kosmetyku znajdą się również oleje. W czasie lata warto regularnie olejować włosy, najlepiej na mokro, korzystając przy tym z kosmetyków dostosowanych do typu ich porowatości.

Dieta też jest ważna

Właściwe odżywianie może również pomóc w zachowaniu włosów w dobrej kondycji. W tym celu należy przede nawadniać organizm, a także sięgać po warzywa i owoce do każdego posiłku. Poleca się produkty spożywcze bogate w takie składniki jak cynk, krzem, siarka oraz witamina A. Duże znaczenie ma również zawartość dobroczynnych kwasów tłuszczowych w diecie.