Blog

Blog

28 lut 2023
Kosmetyki ekologiczne, naturalne i organiczne - czym się od siebie różnią?

W ostatnich latach kosmetyki naturalne zyskały popularność wśród konsumentów. Jaka jest jednak różnica między kosmetykami organicznymi, naturalnymi oraz ekologicznymi? Jak sprawdzić tę informację na opakowaniu? I wreszcie - które z nich są najlepsze?

więcej
31 sty 2023
Szklane czy plastikowe? Z czego powinny być wykonane opakowania kosmetyków?

Wybór właściwego rodzaju opakowania do kosmetyków nie jest prosty, jako że producent musi wziąć pod uwagę zarówno właściwości danego preparatu, jak i jego wpływ na środowisko. Zazwyczaj dylemat polega na wyborze opakowania ze szkła lub z plastiku. Przedstawiamy plusy i minusy każdego z tych rozwiązań.

więcej
16 gru 2022
Czym kierować się przy wyborze kremu do twarzy: wiekiem, kondycją skóry czy może jej rodzajem?

Dobry krem do twarzy zapewnia skórze nawilżenie, nie podrażniając jej, ani nie zatykając porów. Powinien zawierać składniki aktywne, które mają udowodnione działanie. Do tego należy dopasować go indywidualnie do typu cery, jej kondycji oraz wieku użytkowniczki.

więcej
23 lis 2022
Czy składy kremów dla kobiet i mężczyzn powinny być różne?

Kosmetyki dla kobiet i mężczyzn różnią się od siebie już w zakresie ich reklamowania. Czy skład produktów dla dwóch płci jest również aż tak odmienny?

więcej
20 paź 2022
Czy domowy krem może być równie skuteczny jak ten wyprodukowany w laboratorium technologicznym?

Coraz więcej słyszy się o kosmetykach przygotowywanych własnoręcznie i od podstaw w domu. Stosowanie tego typu specyfików ma przynosić więcej korzyści niż sięganie po produkty sprzedawane w drogeriach. Czy rzeczywiście jest to prawda? Przedstawiamy argumenty za i przeciw.

więcej