Blog

Blog

16 mar 2020
Czym różni się suplement diety od wyrobu medycznego?

Obecnie w aptekach kupić możemy nie tylko leki. Dostępne są także produkty określane mianem wyrobów medycznych oraz suplementy diety.

więcej
02 mar 2020
Koronawirus - dezynfekcja rąk żelem antybakteryjnym

Działanie antybakteryjne, czyli dezynfekcja z definicji to proces, w wyniku którego ulegają zniszczeniu formy wegetatywne drobnoustrojów. Największe skupiska tych form znajdują się na naszych dłoniach.

więcej
19 lut 2020
Czym jest INCI?

Każdy kosmetyk ma ściśle określony skład. Tymczasem okazuje się, że wiele osób w ogóle nie sprawdza, co znajduje się w preparacie, po który decydują się sięgnąć. Jest to duży błąd. Takie postępowanie jest w znacznej mierze wynikiem braku wiedzy na temat systemu INCI. Spróbujemy chociaż trochę przybliżyć jego sekrety.

więcej
05 lut 2020
Obowiązkowe znaki graficzne na etykiecie kosmetyku

Na każdym kosmetyku znajdziemy szereg informacji. Nie wszystkie mają postać słowną. Wiele z nich przybiera formę graficzną. Każdy, kto chce świadomie kupować kosmetyki powinien wiedzieć, co oznaczają poszczególne symbole. Tym razem skoncentrujemy się na tych, które są obowiązkowe, a więc nie mogą zostać pominięte.

więcej
23 sty 2020
Czym są suplementy diety?

Chcąc zatroszczyć się o własne zdrowie, bardzo często sięgamy po suplementy diety, które kupimy dzisiaj nie tylko w aptece, ale nierzadko również w zwykłym sklepie. Wierzymy, że suplementy diety sprawiają, że nasz organizm będzie pracował sprawniej, co przełoży się na lepsze samopoczucie, a nawet atrakcyjny wygląd. Czym tak naprawdę są suplementy diety?

więcej