'.
Blog

Blog

31 sie 2021
Jak dbać o włosy latem?

Słońce, wysokie temperatury, słona woda - latem włosy są wystawione na szczególną próbę. Jak jej podołać? Rozwiązaniem jest odpowiednia pielęgnacja.

więcej
13 sie 2021
Aloes – tajna broń kosmetyków naturalnych

Jednym z chętnie stosowanych dodatków do kosmetyków, zwłaszcza tych o działaniu nawilżającym, jest aloes. W naturalnym lecznictwie i kosmetyce stosuje się go już od tysięcy lat. Okazuje się, że wyciąg i sok z tej rośliny ma mnóstwo właściwości, które są korzystne zarówno dla zdrowia, jak i wyglądu. Wiedzą o tym producenci kosmetyków, bo aloes pojawia się w nich coraz częściej.

więcej
30 lip 2021
Zanieczyszczenia powietrza a stan skóry – jak walczyć ze skutkami smogu?

Zły stan powietrza niekorzystnie wpływa na stan cery. Osoby mieszkające w miastach o dużym poziomie zanieczyszczenia powinny zwrócić szczególną uwagę na codzienną pielęgnację twarzy i ciała. Jakie metody dbania o skórę są dla nich wskazane?

więcej
21 lip 2021
Kosmetyki domowej produkcji – czy zawsze są bezpieczne?

Wiele osób regularnie korzysta z naturalnych sposobów dbania o skórę. Owoce, warzywa, zioła, miód, jogurt, przyprawy - to tylko kilka przykładowych składników, które można wykorzystać zarówno w kuchni, jak i w łazience. Czy takie eksperymenty nie są jednak groźne? Kiedy lepiej z nich zrezygnować? Jakie składniki uchodzą za najbezpieczniejsze, a z którymi trzeba uważać?

więcej
26 czer 2021
Jak powstają kosmetyki – od pomysłu do dystrybucji

Wielbiciele i wielbicielki kosmetyków często zastanawiają się nad tym, w jaki sposób powstają ich ulubione produkty. W tym artykule postanawiamy uchylić rąbka tajemnicy i przedstawić sekrety tworzenia preparatów do ciała, włosów i nie tylko.

więcej