Blog

Blog

26 czer 2021
Jak powstają kosmetyki – od pomysłu do dystrybucji

Wielbiciele i wielbicielki kosmetyków często zastanawiają się nad tym, w jaki sposób powstają ich ulubione produkty. W tym artykule postanawiamy uchylić rąbka tajemnicy i przedstawić sekrety tworzenia preparatów do ciała, włosów i nie tylko.

więcej
17 czer 2021
Przechowywanie kosmetyków – o tym warto pamiętać

Czas, w którym kosmetyki są przydatne do użycia, w dużej mierze zależy od tego, czy są one właściwie przechowywane. Chcąc cieszyć się ich dobrym stanem jak najdłużej, należy pamiętać o kilku podstawowych zaleceniach. Przedstawiamy je poniżej.

więcej
28 maj 2021
Kosmetyki wegańskie – dlaczego zyskują coraz większą popularność?

Na półkach w drogeriach pojawia się coraz więcej kosmetyków określanych mianem wegańskich. Czym odznaczają się tego typu preparaty i czemu cieszą się one rosnącą popularnością?

więcej
29 kwi 2021
Data ważności kosmetyków – kiedy bezwzględnie trzeba usunąć je ze swojej łazienki?

Na opakowaniu każdego kosmetyku powinna znaleźć się data ważności. Zaleca się jej bezwzględne przestrzeganie, o czym można łatwo zapomnieć, zwłaszcza w przypadku preparatów stosowanych jedynie sezonowo. Przedstawiamy informacje na temat tego, ile czasu można korzystać z poszczególnych kosmetyków.

więcej
23 kwi 2021
Surowce konopne – w jakich kosmetykach się je stosuje?

Na półkach w drogeriach stacjonarnych i internetowych pojawia się coraz więcej kosmetyków zawierających substancje pozyskiwane z konopi. Jakie dobroczynne właściwości kryje w sobie roślina, która zdaje się szturmem zdobywać rynek kosmetyczny? W jakich produktach znajdziemy surowce konopne? Odpowiedzi na te pytania znajdują się w poniższym tekście.

więcej