Blog

Blog

09 kwi 2021
Jak dbać o stopy? Właściwa pielęgnacja latem i zimą

Ukryte w wysokich kozakach, szpilkach, kapciach są jedną z ważniejszych części naszego ciała. Zarówno dosłownie, jak i w przenośni zdrowe stopy to podstawa życiowej równowagi. Jak więc o nie dbać, by ich ból nie zachwiał naszą codziennością?

więcej
26 mar 2021
Produkty z pogranicza – czym różnią się od siebie kosmetyki, leki, suplementy diety i wyroby medyczne?

Duża różnorodność produktów przeznaczonych do dbania o zdrowie i urodę sprawia, że czasami trudno określić, z czym tak naprawdę mamy do czynienia - lekiem czy kosmetykiem? W poniższym tekście wyjaśniamy różnice pomiędzy wyrobami medycznymi, kosmetycznymi, lekami a suplementami diety.

więcej
12 mar 2021
Kosmetyki luksusowe – czym się charakteryzują?

Z roku na rok rośnie liczba osób sięgających po luksusowe kosmetyki. Czym takie produkty odróżniają się od zwykłych preparatów dostępnych w drogeriach? W tym artykule spróbujemy wyznaczyć kilka cech charakterystycznych dla wyrobów ekskluzywnych.

więcej
05 mar 2021
Mikrobiologia kosmetyków - co oznacza? Co warto o niej wiedzieć?

Skażenie mikrobiologiczne produktów kosmetycznych ma ogromne znaczenie dla przemysłu. Może stać się główną przyczyną strat zarówno wizerunkowych, jak i ekonomicznych. Zanieczyszczenie kosmetyków może skutkować także przekształceniem ich w produkty niebezpieczne dla konsumentów. Częściej jednak rozwój drobnoustrojów staje się przyczyną zmian w kosmetyku, wpływając na jego zapach, kolor czy konsystencję.

więcej
16 lut 2021
Opakowania przyszłości - w czym będziemy przechowywać nasze kosmetyki za parę lat?

Współczesny konsument decyduje o przyszłości naszej planety. Jeśli producenci kosmetyków chcą nadążyć za dynamiczną zmianą preferencji zakupowych, będą musieli dostarczać produkty zgodne z wymaganiami osób kupujących, a wymagania te coraz częściej wyraźnie łączą się z ekologią i zrównoważonym rozwojem.

więcej