Blog

Blog

12 sty 2021
Jak smog wpływa na skórę?

Niejednokrotnie widziałeś, jak czai się w postaci mglistej warstwy nad miastem. Jego specyficzny zapach podąża za Tobą na ulicy. Mowa oczywiście o smogu! Jeśli paraliżuje Cię myśl o jego wdychaniu, powinieneś również wiedzieć, że może uszkodzić Twoją skórę.

więcej
18 gru 2020
Kosmetyki z certyfikatem HALAL - co warto o nich wiedzieć?

Muzułmańscy konsumenci są szczególnie uważni podczas dokonywania wyborów zakupowych. Produkty konsumpcyjne muszą być produkowane i sprzedawane w taki sposób, aby nie naruszać nakazów moralnych, a zwłaszcza religijnych.

więcej
04 gru 2020
Jak chronić skórę przed wpływem światła niebieskiego?

Jeśli poważnie podchodzisz do tematu pielęgnacji swojej skóry i zapobiegania przedwczesnemu starzeniu się, ochrona przed promieniami UVA i UVB nie wystarczy. Coraz poważniejszym problemem staje się światło niebieskie, na które narażeni jesteśmy codziennie - zarówno w pracy, jak i w domu - korzystając z urządzeń elektronicznych. Jak więc zadbać o skórę oraz zapewnić najlepszą ochronę, kiedy korzystanie z laptopa i smartfona to nieodłączny element naszego życia zawodowego lub towarzyskiego? Na to pytanie odpowiadamy w dzisiejszym artykule.

więcej
30 lis 2020
Hipoalergiczność - jakie produkty posiadają tę cechę?

"Hipoalergiczny" to bez wątpienia termin, który słyszałeś wiele razy. Tusz do rzęs sprawia, że oczy łzawią? Wypróbuj hipoalergiczną formułę! Podrażniona skóra? Produkty hipoalergiczne przyjdą z pomocą! Brzmi znajomo? Powinno, biorąc pod uwagę fakt, że przemysł kosmetyczny używa tego słowa od dziesięcioleci, aby przekonać klientów, że produkty tego rodzaju są bezpieczniejsze i wolne od substancji drażniących.

więcej
12 lis 2020
Jak wprowadza się kosmetyk na rynek?

Wprowadzenie kosmetyku na rynek jest procesem wymagającym spełnienia szeregu procedur - wszystkie jednak stworzone zostały z myślą o konsumentach - ich zdrowiu i bezpieczeństwie. O czym warto pamiętać, wychodząc na rynek z nowym produktem? Na to pytanie odpowiemy w niniejszym artykule.

więcej