'.
Branża kosmetyczna od lat jest jedną z lepiej rozwijających się. Co ważne, okazuje się, że kryzys związany z koronawirusem nie wpłynął tak znacząco na wydatki Polaków na produkty kosmetyczne. Nadal chętnie kupujemy kremy, balsamy, a także inne produkty, dzięki którym chociaż na chwilę możemy poczuć się piękniejsi.
Krem do twarzy, zanim trafi do sprzedaży, musi przejść szereg badań i testów. Procedura powstania kosmetyku jest naprawdę długa i bardzo skomplikowana. Wszystko po to, aby do rąk klientów trafiały preparaty nie tylko skuteczne, ale również bezpieczne.
Pojęciem, które ma bardzo szerokie znaczenie, jest wyrób medyczny. Jego definicję podaje MDR - Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (EU) z dn. 5 kwietnia 2017 roku.
Wszystkie wyroby medyczne dzieli się na kilka klas, biorąc pod uwagę ściśle określone kryteria, uwzględniające poziom ryzyka związanego z ich stosowaniem. Zasady podziału reguluje załącznik VIII Rozporządzenia MDR. Jakie są klasy wyrobów medycznych? Co bierze się pod uwagę, dokonując ich klasyfikacji?
Wytwarzanie wyrobów medycznych związane jest z koniecznością poniesienia dużych nakładów finansowych. Nie wszystkie podmioty, które chciałyby zająć się wytwarzaniem wyrobów medycznych są w stanie ponieść tak duże wydatki. Naprzeciw ich oczekiwaniom wychodzą firmy, które świadczą usługową produkcję wyrobów medycznych.