Blog

Blog

16 czer 2020
Do których produktów należy dołączyć ulotkę?

Wśród mnóstwa różnego rodzaju produktów dostępnych na rynku spora część to produkty lecznicze. Jest to grupa produktów, do których koniecznie musi zostać dołączona ulotka informacyjna. Kolejną grupą produktów, które powinny posiadać ulotki informacyjne, są różnego rodzaju substancje chemiczne.

więcej
29 maj 2020
Wymagania prawne dla opakowań kosmetycznych

Działalność firm kosmetycznych na terenie naszego kraju została uregulowana szeregiem aktów prawnych. Wśród nich są również te, które dotyczą tekstów na opakowaniach kosmetyków.

więcej
08 maj 2020
Czym jest usługowa produkcja kosmetyków?

Rynek kosmetyczny rozwija się w Polsce bardzo prężnie, jest jednak obecnie wyjątkowo wymagający. Niektóre z dużych firm kosmetycznych, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom różnych grup klientów, oferują między innymi usługową produkcję kosmetyków.

więcej
16 kwi 2020
Najważniejsze wymagania GMP dla branży kosmetycznej

W trosce o konsumentów wprowadzane są kolejne standardy i wymagania. Nie uniknęła tego również branża kosmetyczna, która rozwija się naprawdę intensywnie. Jeśli chodzi o istotne wymagania stawiane producentom kosmetyków, to na uwagę zasługuje między innymi GMP.

więcej
02 kwi 2020
Wpływ opakowania na sprzedaż produktu

Okazuje się, że opakowania w istotny sposób wpływają na proces podejmowania decyzji o zakupie. Producenci kosmetyków (i nie tylko) powinni więc pamiętać o tym, że opakowanie bezpośrednio przekłada się na osiągane wyniki sprzedaży.

więcej