Blog

drukuj
17 sie 2020
Jak powstaje krem do twarzy?

Krem do twarzy, zanim trafi do sprzedaży, musi przejść szereg badań i testów. Procedura powstania kosmetyku jest naprawdę długa i bardzo skomplikowana. Wszystko po to, aby do rąk klientów trafiały preparaty nie tylko skuteczne, ale również bezpieczne.

więcej
24 lip 2020
Co to jest wyrób medyczny?

Pojęciem, które ma bardzo szerokie znaczenie, jest wyrób medyczny. Jego definicję podaje MDR - Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (EU) z dn. 5 kwietnia 2017 roku.

więcej
09 lip 2020
Klasy wyrobów medycznych - co warto o nich wiedzieć?

Wszystkie wyroby medyczne dzieli się na kilka klas, biorąc pod uwagę ściśle określone kryteria, uwzględniające poziom ryzyka związanego z ich stosowaniem. Zasady podziału reguluje załącznik VIII Rozporządzenia MDR. Jakie są klasy wyrobów medycznych? Co bierze się pod uwagę, dokonując ich klasyfikacji?

więcej
26 czer 2020
Na czym polega usługowa produkcja wyrobów medycznych?

Wytwarzanie wyrobów medycznych związane jest z koniecznością poniesienia dużych nakładów finansowych. Nie wszystkie podmioty, które chciałyby zająć się wytwarzaniem wyrobów medycznych są w stanie ponieść tak duże wydatki. Naprzeciw ich oczekiwaniom wychodzą firmy, które świadczą usługową produkcję wyrobów medycznych.

więcej
16 czer 2020
Do których produktów należy dołączyć ulotkę?

Wśród mnóstwa różnego rodzaju produktów dostępnych na rynku spora część to produkty lecznicze. Jest to grupa produktów, do których koniecznie musi zostać dołączona ulotka informacyjna. Kolejną grupą produktów, które powinny posiadać ulotki informacyjne, są różnego rodzaju substancje chemiczne.

więcej