'.
Blog

Blog

29 kwi 2022
Ustawa o produktach kosmetycznych - co musisz wiedzieć zanim zaczniesz produkować własne kosmetyki?

Chcąc zaistnieć w danej branży jako producent, należy najpierw zapoznać się z wymaganiami stawianymi ze strony prawa. Każda dziedzina jest objęta odrębnymi restrykcjami, dlatego należy przywiązać szczególną wagę do tego, aby dokładnie się z nimi zapoznać.

więcej
17 mar 2022
Produkcja suplementów diety - wymagania, które musi spełnić firma

Suplementy diety są to produkty, co do których wymagania zostały ustalone w Ustawie o bezpieczeństwie żywności i żywienia. Należy zatem traktować je jako produkty żywnościowe, a nie jako leki. W przeciwieństwie do leków, suplementy nie muszą przechodzić skomplikowanych testów dotyczących na przykład ich skuteczności. Muszą spełniać za to wymogi Państwowej Inspekcji Sanitarnej.

więcej
21 lut 2022
Składniki aktywne w kosmetykach - czym są i jak działają?

Najważniejszym wyznacznikiem jakości kosmetyku jest jego skład. W nim najistotniejsze są natomiast substancje aktywne, czyli elementy odpowiadające za efekt zastosowania danego preparatu. Od ilości oraz rodzaju tych substancji zależy, jak dany produkt będzie wpływał na skórę lub włosy.

więcej
28 sty 2022
Konserwanty w kosmetykach - czy rzeczywiście są niebezpieczne?

Wiele osób obawia się stosowania kosmetyków innych niż naturalne. Słowo "konserwanty" budzi w nich wątpliwość co do zasadności stosowania danego preparatu. Czy są one rzeczywiście szkodliwe dla człowieka? W jakim celu są dodawane do kosmetyków i czy istnieją ich naturalne alternatywy?

więcej
31 gru 2021
Szkodliwe substancje w kosmetykach - wyjaśniamy, na co lepiej uważać

Od czego zależy szkodliwość poszczególnych składników w kosmetykach? Czego nie powinien wybierać producent kosmetyków?

więcej