Blog

Blog

17 mar 2022
Produkcja suplementów diety - wymagania, które musi spełnić firma

Suplementy diety są to produkty, co do których wymagania zostały ustalone w Ustawie o bezpieczeństwie żywności i żywienia. Należy zatem traktować je jako produkty żywnościowe, a nie jako leki. W przeciwieństwie do leków, suplementy nie muszą przechodzić skomplikowanych testów dotyczących na przykład ich skuteczności. Muszą spełniać za to wymogi Państwowej Inspekcji Sanitarnej.

więcej
21 lut 2022
Składniki aktywne w kosmetykach - czym są i jak działają?

Najważniejszym wyznacznikiem jakości kosmetyku jest jego skład. W nim najistotniejsze są natomiast substancje aktywne, czyli elementy odpowiadające za efekt zastosowania danego preparatu. Od ilości oraz rodzaju tych substancji zależy, jak dany produkt będzie wpływał na skórę lub włosy.

więcej
28 sty 2022
Konserwanty w kosmetykach - czy rzeczywiście są niebezpieczne?

Wiele osób obawia się stosowania kosmetyków innych niż naturalne. Słowo "konserwanty" budzi w nich wątpliwość co do zasadności stosowania danego preparatu. Czy są one rzeczywiście szkodliwe dla człowieka? W jakim celu są dodawane do kosmetyków i czy istnieją ich naturalne alternatywy?

więcej
31 gru 2021
Szkodliwe substancje w kosmetykach - wyjaśniamy, na co lepiej uważać

Od czego zależy szkodliwość poszczególnych składników w kosmetykach? Czego nie powinien wybierać producent kosmetyków?

więcej
30 lis 2021
Jak stworzyć własną markę kosmetyków - podpowiadamy na podstawie naszego doświadczenia

Stworzenie własnej marki kosmetyków to doskonały pomysł dla osób z planem na ciekawy produkt do makijażu lub pielęgnacji ciała. Przedstawiamy proces tworzenia własnej marki kosmetyków na przykładzie usług naszej firmy.

więcej